Termotransfer cyfrowy zalety:

 • bardzo dobre odwzorowanie szczegółów

 • druk małych elementów

 • nieskończona ilość kolorów

 • idealna głębia barw

Przykładowe realizacje:

Termotransfer cyfrowy

To pośrednia metoda nadruku. Technika ta charakteryzuje się bardzo dobrym odwzorowaniem szczegółów, idealną gładkością powierzchni, pozwala na druk bardzo małych elementów oraz daje możliwość drukowania nieskończonej ilości kolorów z zachowaniem dokładnej kolorystyki i przejść tonalnych, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej rozdzielczości, która idealnie oddaje głębię barw.

Termotransfer cyfrowy pozwala na umieszczenie aplikacji w każdym, nawet trudno dostępnym miejscu. Tworzone transfery mogą być przechowywane długi czas zanim zostaną przeniesione na materiał. Sugerujemy stosowanie specjalnych pras, ale nadruki mogą być również aplikowane za pomocą zwykłego żelazka. Wykonywane transfery mogą być długo przechowywane zanim zostaną przeniesione na tkaninę. Dodatkowym atutem jest szybka realizacja zamówienia.
Jest to idealne rozwiązanie dla niskich nakładów. Niski koszt produkcji oraz brak kosztów przygotowalni sprawia, że technika ta nadaje się do obrandowania kilku koszulek t-shirt lub softshelli.
Ubrania z nadrukiem cyfrowym należy prać ręcznie w 30°C odwrócone na lewą stronę. Należy unikać bezpośredniego prasowania wprost po aplikacji, dopuszcza się prasowanie na lewej stronie tkaniny.

Termotransfer cyfrowy dzielimy na:

 • Transfer cyfrowy standard to technika wykonywana za pomocą drukarki wielkoformatowej. Grafika zostaje nadrukowana metodą cyfrową na przylepną powierzchnię. Pod koniec procesu każda aplikacja jest wycinana, po czym aplikowana na określoną powierzchnię. Znajduje on zastosowanie na następujących podłożach:
  – bawełna;
  – poliester;
  – mieszanka bawełniano-poliestrowa.
 • Termotransfer cyfrowy z blokerem to technika identyczna jak standard , w której stosuje się dodatkową warstwę zapobiegającą migracji barwnika tzw. bloker karbonowy (węglowy), co hamuje proces ponownego oddawania pigmentu. Zabieg ten gwarantuje, że nadruk nie ulegnie przebarwieniu. Znajduje zastosowanie na następujących podłożach:
  – lycra/spandex;
  – poliester;
  – mieszanka bawełniano poliestrowa;
  – nylon.

Wymagania dotyczące grafiki:

– zalecany najcieńszy element nie może być mniejszy niż 2 mm;
– plik wektorowy lub bitmapa (odpowiednia rozdzielczość);
– kolory CMYK;

Do wyceny potrzebne są następujące informacje:

– rozmiar logotypu i jego kolorystyka;
– kolor i rodzaj podłoża.

Temperatura Czas Docisk Zerwij
—°C / —°F — sek. (w zależności od grubości podłoża) —/— (—bar)
Pobierz