Termotransfer plastizolowy

Termotransfer plastizolowy zalety:

 • szybka realizacja

 • odwzorowanie do 10 kolorów Pantone

 • konfekcja na poszczególne logotypy

 • wysoka jakość

Przykładowe realizacje:

Termotransfer plastizolowy

To doskonałe rozwiązanie uzupełniające druk bezpośredni. Technika ta charakteryzuje się idealnym kryciem, wysoką jakością, wytrzymałością, gładkością powierzchni, elastycznością, doskonale odwzorowuje szczegóły i pozwala na druk bardzo małych elementów (nawet 4 pkt). Logotyp zawiera biały poddruk (jeżeli logo w swojej kolorystyce nie zawiera białego koloru, wówczas kolor ten liczony jest jako dodatkowy).

Logo zawierające drobne elementy wymaga zastosowania transparentnej bazy, która liczona jest jako dodatkowy kolor. Możliwość zastosowania warstwy blokera na podłoża z tendencją do migracji barwnika w celu zahamowania procesu resublimacji, czyli ponownego oddawania pigmentu. Zalecany do podłoża poliestrowego.

Termotransfer plastizolowy pozwala na odwzorowanie do 10 kolorów Pantone podczas jednego nadruku. Wybrane kolory drukowane są z systemu palety „Coated”. Technikę tę wykorzystuje się do znakowania t-shirtów, czapek, bluz, odzieży sportowej, odzieży roboczej a także innych gadżetów (np. piłki plażowe). Metodę tę wykonuje się podobnie do sitodruku, z tą różnicą, że nadruk przenoszony jest na nośniku. Termotransfer pozwala na umieszczenie aplikacji w każdym, nawet trudno dostępnym miejscu. Tworzone transfery mogą być długo przechowywane zanim zostaną przeniesione na odzież. Sugerujemy stosowanie specjalnych pras, ale nadruki mogą być również aplikowane za pomocą zwykłego żelazka. Nadruki w zależności od kleju mogą być aplikowane na różne podłoża. Jego zaletą jest również to, że realizacja zamówienia jest bardzo szybka.

Transfer plastizolowy sprzedawany i wyceniany jest per image nie na arkusze. Rozmiar arkusza to format B3 o wymiarach 500 mm x 350 mm. Pole zadruku to 480 mm x320 mm.

Termotransfer plastizolowy dzielimy na:

 • Transfer sitodrukowy plastizolowy (standardowy) realizowany jest z użyciem farb plastizolowych, czyli takich, które wykonywane są zgodnie z najnowszymi trendami dotyczącymi ekologii i zdrowia. Farby te nie zawierają PCV, formaldehydów i ftalanów. Transfer sitodrukowy plastizolowy pozwala również na aplikację nadruku na trudnych podłożach. W tym celu stosuje się specjalny klej, który pozwala aplikować już w temp. 130°C. Dzięki temu zabiegowi materiał nie ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury. Ten transfer znajduje zastosowanie na następujących podłożach:
  – bawełna;
  – poliester;
  – mieszanka bawełniano-poliestrowa;
  – nylon;
  – ortalion;
  – Wigofil (non woven);
  – Tyvec;
  – evolo;
 • Transfer sitodrukowy plastizolowy z blokerem to technika wykonywana z użyciem dodatkowej warstwy blokera. Metodę stosuje się na podłoża z tendencją do migracji barwnika w celu zahamowania procesu resublimacji, czyli ponownego oddawania pigmentu. Zalecany do podłoża poliestrowego lub softshellowego.
 • Transfer plastizolowy uelastyczniony to transfer sitodrukowy wykonany identycznie jak standard z tą różnicą, że wykończony jest specjalnym klejem poliureatnowym dzięki któremu uzyskujemy delikatną elastyczność oraz gładkość nadruku. Znajduje zastosowanie na bluzach dresowych, t-shirtach z niewielkim dodatkiem elastanu itp., nie nadaje się do trudnych podłoży typu nylon, juta itp. (mogą wystąpić trudności w aplikacji).
 • Transfer sitodrukowy plastizolowy elastyczny – soft to rodzaj transferu przeznaczony do aplikacji na materiałach rozciągliwych z wykorzystaniem odpowiedniego kleju drukowanego. Dzięki tej technice nadruki zachowują swoją pierwotną postać (min. nie pękają, nie rozciągają się). Transfer ten znajduje zastosowanie w produktach z dodatkiem włókien elastycznych:
  – elastan;
  – strecz;
  – lycra;
  – dorlastan;
 • Transfer sitodrukowy plastizolowy sport to połączenie transferu elastycznego z blokerem, który znajduje zastosowanie głównie w odzieży sportowej (softshell, koszulki piłkarskie, oddychające, dresy ….).

Wymagania dotyczące grafiki:

– zalecany najcieńszy element nie może być mniejszy niż 0,2 mm;
– zalecane wcięcie graficzne nie może być mniejsze niż 0,5 mm;
– plik wektorowy nie bitmapa;
– kolory PANTONE;

Do wyceny potrzebne są następujące informacje:

– rozmiar logotypu i jego kolorystyka;
– nakład (minimalny opłacalny nakład to 50 sztuk);
– kolor i rodzaj podłoża;

Temperatura Czas Docisk Zerwij
150°C – 160°C / 302 – 320°F 15 sek. (w zależności od grubości podłoża) średni (3 bar) na zimno