Transfer cyfrowy DST

Transfer cyfrowy DST zalety:

 • bardzo dobre przejścia tonalne

 • możliwość aplikacji w trudno dostępnych miejscach

 • możliwość przechowywania transferów

 • szybka realizacja zamówień

Przykładowe realizacje:

Transfer cyfrowy DST

To nadruk transferowy, łączący druk cyfrowy z sitodrukiem. Metoda ta pozwala uzyskać bardzo ładne przejścia tonalne z wykorzystaniem palety CMYK. Istnieje możliwość symulacji kolorów Pantone. Brak możliwości wydruku kolorów neonowych oraz metalizowanych. W tej metodzie konieczne jest zastosowanie apli czyli nadlewki w kolorze materiału o grubości ok 0,4mm. Druk ten wykonuje się farbami wodnymi na folii DST. Technika ta znajduje zastosowanie w każdym rodzaju odzieży.

Termotransfer DST pozwala na umieszczenie aplikacji w każdym, nawet trudno dostępnym miejscu. Sugerujemy stosowanie specjalnych pras, ale nadruki mogą być również aplikowane za pomocą zwykłego żelazka.

Tworzone transfery mogą być długo przechowywane zanim zostaną przeniesione na odzież. Jego zaletą jest również to, że realizacja zamówienia jest bardzo szybka. Transfer cyfrowy sprzedawany i wyceniany jest per image nie na arkusze. Rozmiar arkusza to wymiarach 488 x 330, a pole zadruku to 470 mm x295 mm.

Transfer cyfrowy DST dzielimy na:

 • Transfer DST standard (uniwersalny), który znajduje zastosowanie na następujących podłożach:
  – bawełna;
  – poliester;
  – mieszanka bawełniano-poliestrowa;
  – nylon;
  – ortalion

 • Transfer DST uelastyczniony – to transfer plastizolowy wykończony klejem poliuretanowym, dzięki czemu nadruk jest bardziej elastyczny, jednak nie nadaje się do trudnych podłoży typu nylon, juta itp. (mogą wystapić trudności podczas aplikacji)

 • Transfer DST z blokerem – technika wykonywana z użyciem dodatkowej warstwy blokera. Metodę stosuje się na podłoża z tendencją do migracji barwnika, z zachowaniem wszystkich kolorów CMYK. Zalecany do podłoża poliestrowego.

 • Transfer DST elastyczny-soft – to rodzaj transferu przeznaczony do aplikacji na materiałach rozciągliwych z wykorzystaniem odpowiedniego kleju. Dzięki tej technice nadruki zachowują swoją pierwotną postać (min. nie pękają, nie rozciągają się). Transfer ten pozwala na pranie w wyższych temperaturach niż standard nawet do 60°C.

 • Transfer DST sport – to połączenie transferu elastycznego z blokerem, który znajduje głównie zastosowanie w odzieży sportowej.

 • Transfer DST clear – to standardowy transfer, który zamiast białej farby jest zadrukowany transparentną bazą, przeznaczony na białe powierzchnie.

 • Transfer DST industrial – to jeden z najtrwalszych nadruków, wytrzymujący pranie w wysokich temperaturach nawet do 90°C oraz suszenie bębnowe. Przeznaczony do odzieży roboczej lub przemysłowej.

Wymagania dotyczące grafiki:

– plik wektorowy lub bitmapa (co najmniej 300 DPI);
– rozmiar arkusza to format B3 o wymiarach 488x 330 mm;
– pole zadruku to 470mm x 295 mm – dowolność graficzna.

Do wyceny potrzebne są następujące informacje:

– rozmiar logotypu i jego kolorystyka;
– nakład (minimalny opłacalny nakład to 50 sztuk);
– kolor i rodzaj podłoża.

Temperatura Czas Docisk Zerwij
165°C / 329°F 15-20 sek. (w zależności od grubości podłoża) średni (2 bar) na zimno
Pobierz

Ulotka promocyjna

Termotransfer DST Soft
Pobierz