Transfer laserowy OKI WT

Termotransfer laserowy Full Color zalety:

 • idealne rozwiązanie dla zamówień niskonakładowych

 • brak kosztów przygotowania matryc

 • odwzorowanie zarówno skomplikowanych jak i prostych wzorów bez konieczności zastosowania apli (nadlewki w kolorze materiału)

 • brak ograniczeń kolorystycznych

Przykładowe realizacje:

Termotransfer laserowy full color OKI WT:

Termotransfery cyfrowe OKI WT drukowane są z wykorzystaniem najnowszego modelu drukarki OKI (9541WT). Drukarka ta pozwala na jednoczesny druk 5 kolorami CMYK+WT (biały). Pozwala to na uzyskanie wysokiego nasycenia drukowanych kolorów oraz głębokiej czerni, również wybiórcze lub całościowe poddrukowanie kolorów białym tonerem sprawia, że kolory są bardziej żywe. Arkusze drukowane są w formacie A3 (329mm x 483mm) w rozdzielczości 1200 dpi, co daje fotorealistyczną jakość wydruków. Technologia ta pozwala na odwzorowanie zarówno skomplikowanych jak i prostych wzorów bez konieczności zastosowania apli (nadlewki w kolorze materiału). Zalecana grubość najmniejszego elementu jaki możemy wydrukować to minimum 0,3 mm.

Termotransfer laserowy wykonywany jest z wykorzystaniem dwuskładnikowych folii, gdzie pierwszy z arkuszy służy do zadrukowania pełnokolorowych wydruków z możliwością zastosowania również białego tonera. Drugi arkusz to specjalny rodzaj kleju, który w procesie termicznego łączenia obu folii przywiera wybiórczo tylko do elementów zadrukowanych tonerem na pierwszym arkuszu. Po termicznym połączeniu obu arkuszy i przeniesieniu warstwy kleju transfery są gotowe do użycia.

Taki rodzaj termotransferu nie wymaga dodatkowego uszlachetniania wydruków cyfrowych np. sitodrukiem, co eliminuje konieczność stosowania kosztownych matryc sitodrukowych. Transfery nie wymagają również dalszej obróbki z wykorzystaniem ploterów tnących oraz późniejszego wybierania zbędnej folii, transfery trafiają więc do Państwa gotowe do aplikacji. Do właściwego opracowania nadesłanych grafik korzystamy z dedykowanego oprogramowania RIP aby uzyskać jak najwyższą jakość wydruków a tym samym finalnych termotransferów. Do projektów aplowych o dużym pokryciu zalecamy rastrowanie wydruków. Oznacza to że nadruk wygląda na perforowany. Pozwala to na zwiększenie ilości przepuszczanego powietrza, nadruk staje się bardziej delikatny w dotyku oraz wzrasta jego odporność na pranie.

Termotransfer laserowy:

 • Technologia ta znajduje zastosowanie na:
  – bawełnie;
  – poliestrze;
  – mieszankach tkanin;
  – twarde powierzchnie (drewno, porcelana)

Termotransfer cyfrowy OKI WT zachowuje swoje walory kolorystyczne jak i jakościowe, jeżeli zachowamy odpowiednie parametry prania: temperatura do 40OC oraz pranie na lewej stronie. Jest to dobra alternatywa dla druku DTG. Do produkcji nie doliczane są żadne koszty przygotowania do druku, co przy niskich nakładach pozwala sporo zaoszczędzić oraz pozytywnie wpływa na konkurencyjność Państwa oferty. Na cenę nadruku wpływa jedynie wielkość pola powierzchni. Termotransfery wysyłane są do Państwa najpóźniej następnego dnia od złożenia zamówienia, pod warunkiem, że przesłane pliki przygotowane są w prawidłowy sposób.

Wymagania dotyczące grafiki:

zalecany najcieńszy element nie może być mniejszy niż 2 mm;
plik wektorowy lub bitmapa (co najmniej 300 DPI);
kolory CMYK.

Do wyceny potrzebne są następujące informacje:

rozmiar logotypu i jego kolorystyka (nadruk nie większy niż format A3);
kolor i rodzaj podłoża;
nakład.

Temperatura Czas Docisk Zerwij
150°C / 302°F 30 sek. (w zależności od grubości podłoża) średni (2 bar) na zimno + przegrzanie 15 sek